Drążek do podciągania – drążek na siłowni

ByDaniel

Drążek do podciągania – drążek na siłowni

Podciąganie na drążku to jedna z najbardziej podstawowych ćwiczeń siłowych. Można go wykonywać w domu lub na siłowni, a do tego nie potrzeba żadnych specjalistycznych urządzeń. Drążek do podciągania można zamontować praktycznie wszędzie – na suficie lub przykręcony do ściany.

Podciąganie na drążku to doskonały sposób na poprawienie siły i wytrzymałości mięśni ramion, klatki piersiowej i pleców. Można go także wykorzystać do ćwiczeń rozciągających. Drążek do podciągania jest więc uniwersalnym urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdej domowej siłowni.

Najlepsze drążki do podciągania w 2020 roku!

Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć na siłowni lub po prostu poprawić swoją formę, to musisz kupić dobry drążek do podciągania. W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze modele drążków do podciągania, dostępne na rynku w 2020 roku.

Pierwszym modelem, który polecamy, jest drążek Wall Mounted Pull Up Bar firmy Ultimate Body Press. Jest to solidny i trwały drążek, który można zamontować na ścianie. Ma on regulowane ramiona, dzięki czemu można go dopasować do wysokości sufitu. Drążek jest wykonany ze stali i ma antypoślizgowe uchwyty, dzięki czemu jest bezpieczny w użytkowaniu. Kolejnym modelem jest drążek do podciągania- kup do domowej siłowni Power Tower firmy Weider. Jest to bardzo popularny model, który ma wiele funkcji. Power Tower jest wyposażony w drążek do podciągania, a także w sztangielki i hantle. Można więc ćwiczyć na nim nie tylko mięśnie górnej części ciała, ale także mięśnie brzucha i pleców. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ćwiczyć całego ciała.

Ostatnim modelem, który polecamy, jest Drabinka treningowa Multi Gym firmy Sportstech. Jest to bardzo solidna i trwała drabinka, która jest wykonana ze stali. Drabinka posiada 8 różnych stopni, dzięki czemu można na niej ćwiczyć mięśnie całego ciała. Dodatkowo drabinka posiada 2 uchwyty na sztangielki i 2 uchwyty na hantle, dzięki czemu można na niej także ćwiczyć mięśnie brzucha i pleców.

Poradnik: Jak wybrać idealny drążek do podciągania?

Wybór drążka do podciągania to nie lada wyzwanie. Na rynku jest mnóstwo modeli i rodzajów, a każdy ma swoje wady i zalety. Jak więc wybrać ten idealny? Poniższy poradnik pomoże Ci podjąć decyzję.

Pierwszym krokiem jest określenie swoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli chcesz ćwiczyć w domu, to musisz wybrać model, który będzie się dobrze prezentował i będzie bezpieczny. Jeśli natomiast chcesz ćwiczyć na zewnątrz, to musisz zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany drążek. Najlepsze są modele ze stali nierdzewnej lub aluminium.

Kolejnym krokiem jest określenie budżetu, jakim dysponujesz. Drążki do podciągania są dostępne w różnych cenach, więc musisz wybrać taki, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Nie warto przesadzać z ceną, ponieważ najważniejsze jest to, żeby był on solidny i bezpieczny.

Na koniec warto zwrócić uwagę na gwarancję i opinie innych użytkowników. Gwarancja daje Ci pewność, że jeśli coś się stanie, to producent będzie Ci pomógł. Opinie innych użytkowników pomogą Ci zorientować się, czy dany model ma jakieś wady lub zalety, o których nie wiesz.

About the author

Daniel administrator